شرکت " انرژی پویآب پارس " در سال 1385 با یاری کارشناسان و متخصصان صنعت تصفیه آب در ایران فعالیت خود را در این زمینه آغاز نمود و با بیش از یک دهه فعالیت مستمر توانسته سهم مهم و بسزایی در این صنعت ایفا کند. حوزه فعالیت " شرکت انرژی پویآب پارس " در داخل کشور و همچنین در خارج از کشور فعال دستگاه تصفیه آب صنعتی و نیمه صنعتیبوده و با تولید محصولات با کیفیت و استفاده از استانداردهای جهانی و بکارگیری قطعات با کیفیت و مطلوب بخش قابل توجهی از صادرات را به خود اختصاص داده است . همچنین تمام محصولات تولیدی برای مصارف داخل کشور نیز از کیفیت بسیار بالایی برخودار بوده و فرقی بین کیفیت محصولات صادراتی و مصرف داخل وجود ندارد زیرا ما بر این باوریم که هموطنان ایرانی باید بهترین کالا با بهترین کیفیت را استفاده نمایند و همچنین خدمات پس از فروش ما بصورت شبانه روزی در طول ایام هفته و حتی روزهای تعطیل رسمی آماده خدمات رسانی به هموطنان گرامی در سرتاسر ایران عزیز هستند.

گارانتی بموقع توسط نمایندگان فروش این شرکت در سراسر ایران به خوبی و با کیفیت بالا و زیر نظر این شرکت انجام میشود و هر ماهه گزارش روند این کار توسط بازرسان این شرکت از نحوه کارایی نمایندگان فروش تهیه و تنظیم گردیده و در اختیار مدیران ذیربط قرار خواهد گرفت .
واردات این شرکت در زمینه انواع مواد شیمیایی و قطعات و لوازم جانبی سیستم های تصفیه آب نظیر انواع پمپ های طبقاتی در مدل های مختلف، آنتی اسکالانت یا ضد رسوب در گرید های گوناگون برای آب های شور یا شیرین یا ...، انواع فیلتر ممبران صنعتی و خانگی با برندهای مختلف، لوازم و تجهیزات اندازه گیری دبی آب و همچنین کیت های مخصوص کیفیت و آنالیز آب برای آزمایشگاه هی طرف قرارداد و نمایندگان فروش و ... می باشد . در راستای واردات قطعات و لوازم جانبی دستگاه تصفیه آب صنعتی سعی کرده ایم تا با وارد کردن قطعات و مواد مصرفی با کیفیت ( اگر چه با قیمت بالاتر ) بتوانیم محصولات با کیفیتی تولید و روانه بازارهای داخلی و خارجی نماییم . هدف ما در این مجموعه کسب سود نبوده بلکه اولین هدف ما کسب رضایت مصرف کننده و مشتریان گرامی است . تجربه بزرگ ما در این صنعت همان ضمانت و کیفیت محصولات تولیدی توسط ما است و همیشه سعی کرده ایم بهترین محصول را تولید نماییم .

معرفی بخش های شرکت
بطور کلی سیاست های کاری ما در چند بخش خلاصه میشوند، سرمایه های انسانی، مسئولیت های اجتماعی و ارزش های بنیادین که در زیر به توضیح و تشریح هر کدام از این موارد میپردازیم . مهمترین بخش یک سازمان یا یک شرکت منابع انسانی متخصص است، این نیروهای متخصص سهم عمده ای در پیشبرد اهداف شرکت دارند
یکی از مهمترین وظایف این شرکت بالا بردن سطح توانمندی های پرسنل بوده به نحوی که با دایر کردن کلاس های آموزشی و تخصصی در این صنعت سعی کرده ایم نیروهایمان را به روز کنیم . همچنین اخذ استاندارها و گواهی نامه های مربوط به تخصص هر رشته در سالیان قبل توسط ما تهیه شده و همچنان با پیشرفت علم و تکنولوزی و نیاز این صنعت همواره بر آن بوده ایم تا سهم بسزایی در ارتقاء دانش فنی پرسنل خود داشته باشیم.

" استفاده از نیروهای متخصص جوان در راستای تحقق بخشیدن به هدف بزرگ ما که همان تولید یک محصول با کیفیت است در طول این سال ها توانسته ایم به یاری خدا سهم بسزایی در صنعت تصفیه آب و فاضلاب در کشور عزیزمان داشته باشیم "

" شرکت زلال چشمه سان " یکی از شرکت های بزرگ و تاثیر گذار در صنعت آب و فاضلاب ایران بوده و اعتقاد داریم نسبت به مردم و جامعه ای که در آن زندگی میکنیم مسئولیم . لذا، خانواده بزرگ ما در تلاش است تا با استفاده از امکاناتی که جامعه در اختیار ما قرار داده است بتوانیم دین خود را به مردم و جامعه ادا کنیم .

مسئولیت های اجتماعی :
یکی از فعالیت ها ما در حوزه مسئولیت های اجتماعی همکاری با سازمان ها و شرکت هایی است که در صنعت آب و فضلاب فعالیت میکنند اما تجربه و امکانات مثبتی در این زمینه ندارند، برگذاری کلاس های آموزشی و رفع اشتباهات و تربیت افراد کارآزموده یکی از اهداف ما در این راستا می باشد .
 

تشویق پرسنل و کارمندان در فعالیت های اجتماعی گوناگون:
مشارکت پرسنل در کارهای داوطلبانه بصورتیکه بتواند تاثیر مثبتی بر فضای جامعه داشته باشد

پشتیبانی از دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه :
یکی دیگر از اهداف ما حمایت و پشتیبانی علمی و فنی از دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه ها و مراکز علمی معتبر است که تجربه کافی در دنیای بازار و صنعت آب و فاضلاب را نداشته و تمایل دارند در این زمینه بصورت عملی فعالیت و کسب تجربه نمایند. همچنین پس از گذراندن دوره های کارآموزی ویژه ای که ما برگذار کننده آن ها هستیم چنانچه این دانشجویان ممتاز دارای طرح و یا پروژه ای در این صنعت باشند بصورت هدفمند نسبت به پروژه و طرح مورد نظر پس از بررسی های لازم سرمایه گذاری لازم صورت میگیرد

دوستدار محیط زیست :
" شرکت زلال چشمه سان " همه ساله در روز طبیعت و محیط زیست برنامه های متنوعی با حضور دست اندرکاران محیط زیست و افراد یا سازمان هایی که بصورت هدفمند در این حوضه فعالیت میکنند دارد. تشویق پرسنل و افراد زیر مجموعه این شرکت در مشارکت در این امر مهم یکی از اهداف ما در حوزه محیط زیست است .

از توانمندی های ما میتوان به موارد زیر اشاره داشت :
-مشاوره ، طراحی ، ساخت ، فروش ، نصب و راه اندازی انواع سیستم های اسمز معکوس
-ساخت و ارائه انواع دستگاههای
آب شیرین کن 
- تصفیه آب کارخانه های آب معدنی ، آب آشامیدنی ، نوشابه ، دوغ و انواع نوشیدنیها ، تصفیه آب استخرهای شنا

- سختی گیری و تصفیه آب توسط سیستمهای نوین نانوفیلتراسیون
- سیستمهای پیش تصفیه پیشرفته جهت تصفیه آب دریا و رودخانه
- سیستم های اولترافیلتراسیون جهت پیش تصفیه آب ورودی به سیستم های اسمز معکوس و نانو فیلتراسیون
- ارایه سیستمهای فیلتراسیون و تصفیه آب خانگی – اداری – صنعتی
- دستگاه های مولد گاز ازن (ازن ژنراتور
(O3))
- سیستم ضدعفونی با اشعه فرابنفش 
- کلرزن مایع
- سختی گیر
- سختی گیر مغناطیسی
- فیلتر شنی تحت فشار
- دی یونایزر
- فیلتر کربن اکتیو برای حذف و جدا سازی کلر از آب
- سیستم تولید آب مقطر و آب بدون یون
- ساخت ستونهای سختی گیر و ستونهای آنیونی – کاتیونی
- ساخت مخازن تحت فشار (صافی شنی و صافی زغالی )
- ساخت پکیج های تزریق مواد شیمیایی برای کاربردهای مختلف 
- طراحی ، نصب و راه اندازی خط تولید و بسته بندی آب معدنی و آشامیدنی